טיפים לעיצוב מטבח מוצלח

  

כל אחד ואחת יודעים שהמטבח הוא הלב של הבית. במטבח, אנו מבשלים, אופים ואוכלים ארוחות משותפות. על כן, בגלל שמדובר על אחד המקומות החשובים בבית, חשוב שהוא יהיה יפה מבחינת מראה וכמובן נוח ויעיל. בכתבה הבאה, נציג טיפים שיעזרו לכם לתכנן וגם לעצב מטבח שיהיה לא רק יפה, אלא גם נעים, נוח ופונקציונאלי.

הכתבה בשיתוף עם חברת עיצוב מטבחים ידועה בארץ. החברה מציעה מגוון גדול של עיצובי מטבחים בהם, מטבחים שחורים, מטבחים כפריים, מודרניים ועוד.

טיפ מס' 1 – מיקום הדברים במטבח

נמליץ לכם לאחסן פריטים הקשורים באותה פעולה, במקומות שיהיו נגישים וקרובים. מה הכוונה שלנו? שאת הכוסות, הסכו"ם והצלחות, תוכלו למקם ליד הכיור או המדיח ואת קופסאות הדגנים, תוכלו למקם כמה שיותר קרוב למקרר ולקערות המתאימות.

טיפ מס' 2 – מעברים רחבים במטבח

בגלל שהמטבח הוא אזור מרכזי בבית, טבעי שהוא מושך אליו אנשים ולא משנה אם הם אוכלים או מבשלים. הדבר הזה יוצר עומס וצפיפות במטבח. על מנת שתוכלו למנוע את העומס והצפיפות ולאפשר מעבר רגוע ונוח, נמליץ לכם לתכנן את המעברים במטבח, כך שיהיו לפחות מטר לרוחב.

טיפ מס' 3 – הפרדה בין אזורי המטבח

חשוב מאוד שתהיה הפרדה בין האזורים השונים שיש במטבח. לדוגמה, אפשר להקצות אזור במטבח, בו הילדים יוכלו להכין לעצמם כריך או להכין קערת דגנים ואזור אחר, בו יהיה אפשר לבשל בצורה נוחה ובשלווה. שימו לב, לגבי המקרר, מומלץ מאוד שהוא יהיה באזור נייטרלי. כך הוא יהיה נגיש לכל מי שנמצא במטבח.

טיפ מס' 4 – מיקום המיקרוגל

המיקרוגל הוא אחד ממוצרי החשמל הבסיסיים במטבח וזה שעושים בו שימוש בתדירות גבוהה.  במידה ויש לכם ילדים קטנים, העדיפות היא למקם את המיקרוגל מתחת למשטח העבודה.  
במידה ואין לכם ילדים קטנים, נמליץ לכם למקם את המיקרוגל מעל למשטח העבודה.
תוכלו למקם אותו במדף או ארונית.

טיפ מס' 5 – מדפים מאחורי הכיריים

מומלץ להתקין מדפים מאחורי הכיריים וזאת על מנת שיהיה לכם עוד מקום אחסון לפריטים בהם אתם משתמשים בתדירות גבוהה. תוכלו לייעד מדף לרטבים, שמנים, תבלינים וכו'. כך הדבר יקל משמעותית על הפעולות שלכם במטבח. כמו כן, מומלץ גם להתקין מתלה למחבתות וסירים. תוכלו להתקין אותו מעל הכיריים או לידם. אנחנו מבטיחים לכם שהבישול יהפוך הרבה יותר נוח.

טיפ מס' 6 – שקעי חשמל במטבח

כאשר אנו מבשלים ואופים במטבח, אין ספק שאנו עושים שימוש במגוון גדול של מוצרי חשמל למטבח כמו, קומקום, בלנדר, מעבד מזון ועוד. על כן, מומלץ לדאוג שיהיו כמה שיותר שקעי חשמל במטבח ובכל מיני אזורים.

טיפ מס' 7 – שימוש נכון בצבעים במטבח

שימו לב, אם המטבח שלכם קטן, מומלץ מאוד שתעשו שימוש בצבעים בהירים בכל הקשור לעיצוב שלו. כך תוכלו להכניס הרבה יותר אור וגם לצור אשלייה של מרחב. כמו כן, אם יש לכם ווילונות אטומים או ווילונות כהים במטבח, נמליץ לכם להחליף אותם בווילונות בהירים. ווילונות כאלה, יאפשרו כניסה של אור טבעי והרבה.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

תוספות שיער – עיצוב שיער לכלה
תוספות שיער הן הפתרון המושלם לכלה שמעוניינת במראה שיער מלא,...
מפיץ ריח לעסקים
צלול לתוך עולם שיווק הריחות עם מפיץ הריח המהפכני שלנו...
היתרונות של תיקים ממותגים במיתוג העסק
בסביבה העסקית המהירה של היום, זהות מותג חזקה חיונית לבלוט...
ביטוח בריאות לחתולים, מה היתרונות והחסרונות
פוסט זה בבלוג מתעמק בנושא המעט שנחקר של ביטוח בריאות...
יצירת לוגו בלתי נשכח למותג שלך
בשוק המתפתח ללא הרף, לוגו ייחודי ומשכנע הוא גורם מפתח...
מה זה פטרת ולמה זה לא בריא לציפורן?
פוסט זה בבלוג מתעמק בעולם הפטריות, מתמקד במיוחד בהשפעות המזיקות...
פדיון נפש – סגולות ומנהגים
פדיון נפש הוא מונח שמקורו במסורת היהודית, המתאר פעולה רוחנית...
קונה אופניים במזומן
חווה את החופש שבבעלות אופניים ואת הסיפוק שבקנייתם במזומן. הודעה...